Skip to content

Kostipäival, 15.08, linamuuseumis kohvik “Kits ja kesev”

kits-kolotsi_usoCVnSl

GPS 57°39’16”N 27°11’32”E

KITS & KESEV – vanade ja uute maitsete sõpruskohtumine Tsiistres!

KITS & KESEV on Tsiistre linamuuseumi kohvik, kus kohtuvad kolm talu: Prastuli talu, Kolotsi talu ja Ojametsa talu (Piiri köök).
KITS & KESEV on uus võro köök, mida iseloomustab värske ja isikupärane lähenemine Vana Võromaa ja Setomaa toorainetele ning retseptidele. Tule meki, mille poolest seto ja võro maitsed erinevad või hoopis sarnanevad. Soome-ugri hõimud ju mõlemad.
KITS & KESEV pakub hulgaliselt kaasaostmise võimalusi: saadaval on taluvein ja käsitööõlu, Kolotsi talu juustud ja uue võro köögi hõrgutised.
KITS & KESEV kohvikus kohtuvad Kolotsi talu ja Piiri köögi roogades: kruubisalat kitsepiimasõiraga, karaskihamburger kitselihakotletiga, kitselihakebab kruubilisandiga,
Urvaste kama kitsepiimajogurtiga. Kesvämärjukest 
ja teisi põnevaid jooke pakub Prastuli talu.

Meisterdamine suurtele ja väikestele: kõrkjapart ja hundinuiavigurid – juhendab Vastseliina Käsitööselts. Tasu annetuslik.
Kell 18.00 räägib KITSE & KESVÄ lugusid jutuvestja PIRET PÄÄR. Tasu annetuslik.
Kell 19.00 linastub Vahur Laiapea dokumentaalfilm Siberi setodest “Võidupäeva ootus Siberi Haida külas”.
16.augustil Tsiistre linamuuseumis kell 12.00 „Uue võro köögi õpituba”.
Laual on erinevad küpsetised-leivad ning nendega kokkusobivad võid ja määrded. Saad teada, mis on paistekakk ja käkk, mis vahe on karaskil ja vadsal, kust pannkoogid pärit, milliste määrete-võietega neid süüa ja kuidas neist kõigist vahvaid suupisteid teha. Kõrvale joome naturaalselt kääritatud alkoholivaba mõdu. Õpitoa tasu: täiskasvanud 5 €, lapsed 3 €.
Etteregistreerimisega meiliaadressil irdakurak@gmail.com, telefoninumbril 55663468 (Kadri Karu) või 15.augustil kohvikus “KITS & KESEV”.

Lisainfo kohviku kohta: Kristina Remmel, tel +372 503 1514, tsiistre@linamuuseum.ee